TEG w Szkole Podstawowej w Biesalu

Wydarzenia w ramach TEG odbywały się również w Szkole Podstawowej w Biesalu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z działań w szkole oraz zapoznania się z fragmentami nadesłanej do nas relacji.

Fragmenty relacji opracowanej przez nauczycielkę, panią Mirosawę Gromacką: 

Uczniowie podczas tygodnia zapoznali się z tematami edukacji  globalnej, takimi jak prawa człowieka, migracje, handel międzynarodowy, zmiany klimatu, stosunki międzynarodowe, zanieczyszczenia środowiska, ubóstwo, konsumpcja, zasoby naturalne, konflikty. Uczniowie obejrzeli ciekawe filmy i strony Internetowe, zapoznali się z „Globalną Biblioteczką”, rozwiązywali nietypowe krzyżówki, układali egzotyczne puzzle i gry. Dla najmłodszych przygotowano „globalne” kolorowanki oraz rysunki do wyszukiwania różnic.

Atrakcją TEG było zaproszenie Pani Alicji Kalinowskiej, która przez rok była w San Lorenzo w Peru i pracowała jako wolontariusz. Na specjalnym spotkaniu Pani Alicja opowiadała o swojej misji, pracy, ludziach, przyrodzie i trudach życia w dżungli amazońskiej.

W trakcie zajęć uczniowie mogli się wykazać wiedzą o Peru. Najszybciej odpowiedziała Maja Krajewska. Nagrodą za wiedzę był piękny naszyjnik peruwiański. Dla pozostałych chętnych został ogłoszony szkolny konkurs plastyczny pt. „Peru – Amazonia”. Nagrodzono następujących uczniów: Artur Zawistowski, Dobrusia Baworowska, Patrycja Rzymek. Nagrodami za wykonanie prac plastycznych były ozdoby peruwiańskie i dyplomy.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy spotkania mogli skosztować świętego pokarmu Inków (kukurydza) i narodowej potrawy Peruwiańczyków jakim jest ziemniak.

Przedsięwzięcia, jakie odbyły się na terenie szkoły przyczyniły się do większej aktywności młodych ludzi na rzecz bardziej sprawiedliwego świata.

Zobacz także...