Fundacja Edukacja dla Demokracji zaprasza na kurs e-learningowy

slider_07_eg

EDUKACJA WOBEC WYZWAŃ 2

Nauczycielko, Nauczycielu,
uczysz w szkole (podstawowej, gimnazjum lub ponadgimnazjalnej) i szukasz ciekawych pomysłów na zajęcia? Spotykasz się z tematem aktualnych wyzwań na świecie i nie wiesz jak rozmawiać o tym w klasie z uczniami i uczennicami? Weź udział w naszym kursie e-learningowym “Edukacja wobec wyzwań”.

Co proponujemy?

Kurs e-learningowy, a więc taki, na który nie trzeba przyjeżdżać – możesz brać w nim udział będąc w domu.

Kurs trwa 8 tygodni, odbędzie się w terminie 2 października – 30 listopada 2017 r.

Udział w kursie jest bezpłatny.

Tematyka kursu:

1. Czym jest edukacja globalna? Jakie tematy porusza i w jakim celu?
  2. Edukacja globalna a podstawa programowa, czyli dlaczego warto.
  3. Cele Zrównoważonego Rozwoju – czym są i jak o nich uczyć?
  4. Jak uczyć o świecie bez umacniania stereotypów?

Kurs składa się z trzech elementów:

Wiedza – w każdym module proponujemy dawkę wiedzy do przyswojenia w przyjaznej formie, możecie spodziewać się prezentacji, filmów, odsyłaczy do ciekawych artykułów.

Praktyka – w ciągu 8 tygodni kursu zaproponujemy 2 zadania “domowe” do wykonania w szkole, konkretnie zajęcia do poprowadzenia w oparciu o scenariusz lekcji, dostępny na stronie www.e-globalna.edu.pl

Komunikacja – kurs to okazja do wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami i dyskusji na forach tematycznych. Ponadto, każda osoba po przeprowadzeniu zajęć zadanych “do domu” otrzyma informację zwrotną od osoby prowadzącej.

Jak się zgłosić?
Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy swoimi danymi do 15 września. Osoby, które zgłoszą się do udziału otrzymają mailowe potwierdzenie o zaakceptowaniu do 20 września.