„Podziel się kanapką” w Wałbrzychu

Młodzież Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu przygotowała z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej akcję „Podziel się kanapką”. Była ona częścią inicjatywy przeciwdziałającej marnowaniu żywności.

Do akcji włączyły się również inne wałbrzyskie szkoły. W ciągu kilku przerw specjalnie przygotowane kosze zapełniły się kanapkami, które następnie zostały zawiezione do noclegowni dla osób bezdomnych.

– Zebrane kanapki były symbolami serca, które młodzież wyciągnęła w kierunku pensjonariuszy noclegowni – mówi Natasza Grabińska, nauczycielka, uczestniczka projektu „Inkubator Edukacji Globalnej dla szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska”.

TEG 2013

Ponadto uczennice i uczniowie przygotowali prezentację multimedialną na temat problemu głodu w krajach Globalnego Południa, która została przedstawiona wśród uczniów zespołu szkół oraz w kilku klasach wałbrzyskich gimnazjów.

– Najdłużej pozostaną mi w pamięci obrazy klęsk, głodu i nieszczęścia ludzi zamieszkujących kraje globalnego Południa, zaś najbardziej zdziwiła mnie informacja dotycząca ilości wody, jaką zużywa się do produkcji hamburgerów – mówi Sebastian Stanek, jeden z młodych uczestników projektu.

– Dzięki inicjatywie nauczyłam się współpracować w grupie i tym samym realizować najbardziej szalone pomysły – dodaje uczestniczka Paulina Kowzowicz.

Projekt „Inkubator Edukacji Globalnej dla szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska” jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r.

Polska Pomoc

Więcej informacji o inicjatywach organizowanych podczas Tygodnia Edukacji Globalnej można znaleźć na profilu: www.facebook.com/ChrzescijanskaSluzbaCharytatywna

(aw)