TEG 2014 w Publicznym Gimnazjum w Gomunicach

Informacja o terminie
Zaplanowane działania były realizowane od 17 do 21 listopada 2014 roku. Podczas Tygodnia Edukacji zostało zrealizowanych kilka działań.

Informacja o miejscu/miejscach
Wydarzenia były realizowane w Publicznym Gimnazjum
97-545 Gomunice, ul. Słowackiego 12 .

Informacja o grupie
W działaniach uczestniczyli uczniowie, wychowawcy klas -około 70 osób.

Informacja o organizatorach/prowadzących
Organizatorem była Jolanta Dudek-nauczyciel gimnazjum wraz z nauczycielami i wychowawcami.

Opis prowadzonych działań

Uczniowie gimnazjum, nauczyciele oraz wychowawcy zostali zapoznani z zasadami organizacji Tygodnia Edukacji Globalnej. Poznali tegoroczny temat akcji. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego wraz z uczniami przygotowali tablicę informacyjną na temat zdrowego odżywiania. Tablica została umieszczona na korytarzu szkolnym. W klasie II zostały przeprowadzone zajęcia na temat właściwego odżywiania. Zajęcia były prowadzone metodami aktywnymi. Przygotowane zostały hasła promujące zdrowy styl życia. Uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzili sadownika, dzięki jego życzliwości, w jego sadzie wśród pięknych jabłoni zbierali smaczne polskie owoce, które obecnie uczniowie spożywają w naszej szkole. Mamy nadzieję, że wszyscy doceniają wartość zdrowotną polskich jabłek. Podczas koła biologicznego realizowane były zajęcia na temat zdrowego odżywiania, przygotowana została tablica informacyjna do klasy na temat „ Wiem co jem”. Uczniowie przygotowują zdrowe kanapki, z zebranych jabłek pieką ciasta-szarlotki. 21 listopada 2014 roku nauczyciel geografii wraz z uczniami szkolnego teatrzyku „Ekoludki”, który tworzą członkowie koła geograficznego przygotowali przedstawienie pt. „Jesień smutna jesień wesoła”. Wiersze polskich poetów i piosenki polskich artystów w wykonaniu uczniów uświadomiły odbiorcom, że w „Polsce mamy dwie jesienie, jedną ociekającą złotem i drugą, w której kalosz przecieka” jak powiedział w swoim wierszu patron naszej szkoły ks. Jan Twardowski.

Podczas piątkowego spotkania na sali gimnastycznej odbył się także konkurs na najciekawsze hasło ekologiczne. Podczas burzy mózgów powstały ciekawe myśli dotyczące ekologii. Po prezentacji na forum szkoły jury złożone z nauczycieli wychowawców jednogłośnie orzekło o wyniku. Najlepsze okazało się stwierdzenie klasy III a: „Tyle zysku, ile odzysku”.

1        5