TEG 2014 w Zespole Szkół Elektrycznych oraz Internacie Nr 2 w Krakowie

Informacja o grupie, do której działania były skierowane

W akcji wzięła udział młodzież pierwszych , drugich i trzecich klas . Około 100 osób

Informacja o organizatorach/prowadzących

Organizatorem wydarzeń była pani Jadwiga Jurczyk –Motyl – bibliotekarka

Warsztaty prowadzili :
Pani Barbara Młyńczak – nauczycielka matematyki
Pani Agnieszka Kosek – nauczycielka matematyki
Pani Maria Kowalewska – nauczycielka języka polskiego i wiedzy o kulturze
Pani Zofia Włodarczyk – nauczycielka języka angielskiego
Pani Danuta Limanowska – Cupiał – nauczycielka historii
Pani Beata Łatka – nauczycielka geografii
Panią Karoliną Jarmułowską – przedstawicielką Stowarzyszenia „Podgórze.pl” – targ pietruszkowy
Nauczyciele wychowawcy w poszczególnych klas.
Pani Magdalena Sobczyk – nauczyciel – wychowawca, nauczycielka języka polskiego ( Internat)
Pani Agata Żurek – nauczyciel wychowawca (Internat)

Opis prowadzonych działań

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej odbyło się spotkanie klas 1 i 3 z Panią Karoliną Jarmułowską – przedstawicielką Stowarzyszenia „Podgórze.pl”, która opowiedziała nam o lokalnej inicjatywie zapewnienia mieszkańcom dzielnicy Podgórze dostępu do ekologicznej żywności. „ Targ Pietruszkowy”.

Ponadto W klasach odbyły się warsztaty na lekcjach wychwawczych, lekcjach: biologii, wiedzy o kulturze, historii, religii, geografii, podatw przedsiębiorczości, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego, wychowania fizycznego, informatyki oraz matematyki. Również w bibliotece zostały zorganizowane warsztaty tematyczne – pokazywano książki z zakresu edukacji globalnej przy użyciu kodów QR.

Działania TEG odbyły się również w bufecie naszej szkoły i w internacie.

Banan OLYMPUS DIGITAL CAMERA