TEG na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

Studenckie Koło Naukowe Pedagogów działające przy Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej, zorganizowało dwie projekcje filmowe oraz grę miejską dla studentów.

19.11.2013 oraz 21.11.2013 odbyły się projekcje filmu „Szkoła z blachy”, na temat dostępu do edukacji w slumsie Mathare (Nairobi, Kenia). Przed projekcją pokazana została prezentacja wprowadzająca w tematykę TEG, natomiast po pokazie miała miejsce dyskusja i kilka ćwiczeń aktywizujących grupę, które miały na celu pobudzenie refleksji i podniesieniu świadomości uczestników w zakresie warunków edukacji w miejskich slumsach w krajach rozwijających się i ich wpływie na szanse samodzielnego rozwoju tamtejszych społeczeństw.

TEG 2013

22.11.2013 odbyła się gra miejska „Edukacja w Afryce” na terenie Parku Jordana. Wśród wielu ciekawych zadań, uczestnicy mieli m.in. zbudować z materiałów znalezionych w okolicy oraz paczki zapałek miniaturę slumsu. Gra ta miała za zadanie pobudzić studentów do osobistego zaangażowania na rzecz poprawy jakości życia i nauczania w slumsach krajów Południa.
Akcja kierowana była głównie do studentów Uniwersytetu Pedagogicznego i w sumie wzięło w niej udział 80 osób.