TEG zorganizowany przrz Oddzial Poznań Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-POLAND

Informacja o terminie
Wystawę można było obejrzeć przez tydzień w dniach: 17 – 24 listopada 2014. Degustacja kawy odbyła się w dniach 20 i 21 listopada.

Informacja o miejscu/miejscach
Wystawa oraz degustacja kawy miały miejsce w Centrum Kongresowo -Dydaktycznym, mieszczącym się przy ul. Przybyszewskiego 37 w Poznaniu. (W tym samym budynku znajduje się też Biblioteka Głowna Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.)

Informacja o grupie
Grupą docelową naszych działań byli studenci Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Informacja o organizatorach/prowadzących
Organizatorem akcji była Konstancja Dąbrowicz – Koordynator Lokalny ds. Praw Człowieka i Pokoju w Oddziale Poznań Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA –Poland.

Opis prowadzonych działań
Podczas Tygodnia Edukacji Globalnej postanowiliśmy skupić się na zagadnieniu „Sprawiedliwego Handlu”. Przygotowaliśmy na ten temat wystawę, która stanęła w Centrum Kongresowo – Dydaktycznym. Uznaliśmy, że to dobre miejsce na tego typu działania, ponieważ w CKD przebywają codziennie dziesiątki studentów, którzy głównie korzystają z biblioteki mieszczącej się w tym samym budynku. Udało nam się trafić z przekazem również do innych grup niż studenci, ze względu na odbywające się w CKD konferencje medyczne.

Aby jeszcze bardziej zwrócić uwagę studentów na poruszany problem, przygotowaliśmy stoisko, przy którym bezpłatnie częstowaliśmy kawą zakupioną w Sklepie Sprawiedliwego Handlu. Podczas degustacji pytaliśmy uczestników, czy wiedzą, co kryje się za pojęciem „Fair Trade”, tłumaczyliśmy im, na czym polega ta idea oraz zachęcaliśmy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na naszej wystawie.

O wydarzeniu informowaliśmy poprzez naszą grupę mailingową oraz powiesiliśmy przesłane przez Państwa plakaty w budynkach naszej Uczelni

1