Blogi międzykulturowe

Istnieje naturalny związek między edukacją globalną a edukacją międzykulturową, która zajmuje się sposobami nawiązywania kontaktów z przedstawicielami innych kultur.

Ponadto należy pamiętać, że współczesne społeczeństwa charakteryzuje wrastający poziom różnorodności kulturowej, co sprawia, że uznanie praw mniejszości oraz szacunek dla tych praw zyskują na znaczeniu.

Pamiętając o tym, że edukacja międzykulturowa proponuje procesy, które umożliwiają odkrywanie wzajemnych związków i obalanie barier, polecamy blogi Afrykańczyków mieszkających w Polsce, a także osób zafascynowanych Afryką:
Mamadou Diouf – redaktor muzyczny afryka.org, poeta i muzyk z Senegalu, który od ponad 20 lat mieszka w Polsce. W Radiu PiN prowadzi audycje poświęcone muzyce etnicznej. Ambasador Afryki w Polsce. Tworzy w języku Serer i Wolof. Występował razem z zespołem Voo Voo i Anną Marią Jopek.
Czyli afrykańscy studenci mieszkający w Polsce mówią o sobie. Tu możesz przeczytać o ich codziennym życiu  oraz spostrzeżeniach na temat kontaktu z przedstawicielami różnych kultur.
Czyli o fascynacji Wyspami Zielonego Przylądka…
 
Wszystkie trzy blogi są częścią portalu Afryka.org, który gorąco Wam polecamy!

Może Ci się również spodoba