Blogi o etycznej modzie

A oto aktywny sposób na zdobywanie wiedzy i dzielenie się swoimi pomysłami oraz przemyśleniami:

blog –  “Moda jest dla ludzi”

Blog powstał jako przestrzeń do wymiany myśli i uwag na temat zagadnień związanych z etyczną modą, czyli taką, która przyczynia się do wzajemnych korzyści konsumenta i pracownika. Niech będzie to szansa na dyskusję i wymianę poglądów, co jest niezbędne do znalezienia możliwych, pozytywnych rozwiązań dla złej sytuacji pracowników szyjących nasze ubrania w krajach rozwijających się.

 

Blog “Etyczna moda” otwarte oczy otwarty umysł otwarta szafa

ETYCZNA MODA TO WIĘCEJ NIŻ UBRANIA

To nowy sposób myślenia o społeczeństwie, środowisku naturalnym i biznesie.

Coraz więcej osób podejmując decyzje konsumenckie zastanawia się nad ich wymiarem ekologicznym, społecznym i politycznym. Świadomi globalnych problemów, takich jak zmiany klimatyczne, łamanie praw człowieka, ubóstwo, staramy się lepiej zrozumieć swoją rolę w ich powstawaniu, trwaniu i rozwiązywaniu. Chcemy wiedzieć więcej o konsekwencjach naszych wyborów i takich informacji oczekujemy od producentów.

TO WERSJA MINIMUM

Na szczęście, coraz więcej osób dochodzi także do wniosku, że społeczna, ekologiczna i polityczna wrażliwość to nie fanaberia po godzinach, ale sposób na życie. Tworząc własne firmy i organizacje podważają stereotypy i pokazują, że niemożliwe może stać się rzeczywistością. Choć często działają na niewielką skalę, swoimi pomysłami zmieniają świadomość konsumentów i wymuszają zmiany w głównym nurcie.

A GDZIE TU MIEJSCE NA MODĘ?

Wartości nie wystarczą. Świadoma konsumpcja to nie kompromis, raczej podwójna wygrana. Pierwsze ubrania z ekologicznych materiałów czy szyte w przedsiębiorstwach społecznych często były toporne, kiepsko skrojone, szarobure i nieprzyjemne w dotyku. Uwierzcie mi, to już przeszłość. Dziś etyczna moda to piękne, niepowtarzalne rzeczy wyprodukowane z poszanowaniem najwyższych standardów ekologicznych i społecznych, upolowane w second-handzie czy podczas wymienialni albo te uszyte czy przerobione samodzielnie lub specjalnie dla Was.

źródło: www.etycznamoda.net

Może Ci się również spodoba