eFTe radzi!

Stowarzyszenie Grupa eFTe Warszawa prezentuje materiały wyjaśniające czym jest fair trade i na czym polega świadoma konsumpcja. I co najważniejsze – radzi jak być świadomym konsumentem na co dzień.

  • eFTe Poradnik – jeśli chcesz dowiedzieć się jaką odległość pokonuje jedzenie zanim trafi z pola na talerz, czym jest handel według sprawiedliwych reguł, co daje nam recykling i na czym polega zrównoważona turystyka – pobierz broszurę i podziel się swoją wiedzą z uczniami!
Przeprowadź z uczniami zajęcia z wykorzystaniem ciekawych animacji!
W ramach projektu Nowe Horyzonty eFTe w 2008 r. powstało 6 krótkich filmów animowanych poświęconych świadomej konsumpcji, utylizacji odpadów i sprawiedliwemu handlowi. Spoty wyświetlane były w ramach seansów edukacji filmowej stowarzyszenia Nowe Horyzonty w kinach w wielu miastach Polski. Do każdej animacji powstał odpowiadający jej scenariusz zajęć.
Zapraszamy zatem do wykorzystania animacji z cyklu “eFTe radzi” i zainteresowania uczniów poszczególnymi tematami, których rozwinięcie znajdziecie w odpowiadających im scenariuszach.

Nie ryzykuj – segreguj!


 

Scenariusze zajęć do pobrania w pdf:

Oszczędzaj energię na przyszłość!

Scenariusze zajęć do pobrania w pdf:

 


Poużywaj sobie. Raz nie wystarczy


 


Kupujesz – decydujesz


Scenariusz zajęć do pobrania w pdf:

 


Zmniejsz dystans. Kupuj lokalnieWspieraj innych – kupuj odpowiedzialnie!


Scenariusz i wykonanie animacji: Katarzyna Kijek i Przemysław Adamski.

Muzyka i dźwięk: Grzegorz Mańko.

 

Przejdź na stronę eFTe!

 

polska_pomoc

Projekt był współfinansowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach programu pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2008 r.

 

Może Ci się również spodoba