Gra edukacyjna – zabawa i nauka w jednym!

Food Force to gra edukacyjna (teraz dostępna także w języku polskim!) opowiadającą historię kryzysu żywnościowego na fikcyjnej wyspie Sheylan. Złożona z 6  “misji” gra przeprowadza młodych graczy od początkowego kryzysu do dostawy i dystrybucji pomocy żywnościowej, przy czym każda misja jest zorientowana na szczególny aspekt tego procesu.

Różne misje Food Force pokazują i pomagają wyjaśnić następujące zagadnienia związane z głodem:

Czym jest głód i gdzie żyją ludzie cierpiący głód?
Dlaczego ludzie są głodni i źle odżywieni?
Co możemy zrobić, by pomóc w zwalczaniu głodu?

Gra jako całość dostarcza przeglądu, w jaki sposób pomoc żywnościowa jest stosowana w sytuacjach kryzysowych oraz w długoterminowych projektach rozwojowych. Zalecamy zatem granie w grę ściśle od początku do końca, co zajmie około pół godziny.

Scenariusze lekcji dostępne są dla każdego z tych tematów na różnych poziomach nauczania. Gra ma szerokie odniesienia (geografia, nauki społeczne, zdrowie itd.) i może wspomagać myślenie strategiczne i podejmowanie decyzji. Jest idealna do spędzania czasu po lekcjach lub w domu.

Food Force została opracowana dla dzieci w wieku od 8-13 lat. Zróżnicowane “misje” składające się na grę zapewniają graczom w różnym wieku dobrą zabawę! Możecie pobrać grę i zainstalować ją na szkolnych komputerach lub wypalić na płycie CD w żądanej liczbie kopii.

Grę znajdziecie tutaj!

Może Ci się również spodoba