Karmiąc umysły, walczymy z głodem na świecie

Przedstawiamy i gorąco polecamy portal, z którego mogą korzystać zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Znajdziecie tu interesujące scenariusze zajęć, wiele przydatnych wiadomości, a także moc inspiracji dla uczniów.

www.feedingminds.org

Dzięki tej międzynarodowej platformie mamy możliwość zgłębienia wiedzy na temat problemu głodu, niedożywienia i bezpieczeństwa żywnościowego na świecie. Służy ona nauczycielom, młodym ludziom i wszystkim zainteresowanym jako narzędzie, a równocześnie zachęta do działania i co więcej aktywnego uczestniczenia w tworzeniu świata wolnego od głodu.

PRAWO DO ŻYWNOŚCI

 

Ponadto znajdziecie tu informacje na temat prawa do żywności, które przysługuje każdemu człowiekowi.

Zagadnienie to zostało przedstawione w niezwykle atrakcyjnej formie komiksu, który składa się z ośmiu historii, z których każda ma miejsce w innym kraju, w innym kontekście kulturowym. Opowieść ta jest przykładem tego, jak ludzie w różnych krajach, bez względu na ich społeczną i ekonomiczną sytuację, mogą podejmować wspólny wysiłek, by przezwyciężać podobne problemy.

Tym, który jest tematem przewodnim komiksu jest głód, który utrudnia ludziom codzienne funkcjonowanie, co dopiero mówić o pracy czy nauce. Z tego względu autorzy zwracają uwagę na to, że dostęp do odpowiedniej ilości wartościowego pożywienia jest jednym z podstawowych praw człowieka.

 

 

Tutaj możecie ściągnąć książeczkę!

Uzupełnieniem książeczki jest przewodnik dla nauczycieli, który pomoże Wam zaplanować zajęcia i zachęcić młodych ludzi do podejmowania samodzielnych działań.

Do ściągnięcia tu!

 STREFA MŁODYCH

Kolejną podstroną tego portalu, której nie możecie ominąć, jest specjalna strefa zaprojektowana specjalnie dla młodych ludzi! Jej celem jest rozwinięcie ich zainteresowań w temacie prawa do żywności, a także uświadomienie im, że wszyscy jesteśmy zobowiązani do szanowania, ochrony i promowania tego prawa.

Zaproś uczniów do odwiedzenia tej strony!

Może Ci się również spodoba