Zaproszenie do programów CEO

Centrum Edukacji Obywatelskiej prowadzi rekrutację do dwóch programów na nadchodzący rok szkolny:

“Globalna szkoła” – roczny, bezpłatny kurs online dla nauczycieli i nauczycielek, wychowawców i wychowawczyń, bibliotekarek i bibliotekarzy.

Składa się z trzech ścieżek tematycznych do wyboru: razem dla klimatu, razem dla równości i razem o migracjach. Uczestnicy i uczestniczki programu „Globalna szkoła” pogłębiają swoją wiedzę nt. globalnych wyzwań, jak migracje, zmiana klimatu, nierówności na świecie i w klasie oraz szkole. Pokazujemy, jak wprowadzać te wątki na swoje lekcje w ramach podstawy programowej, podczas zajęć dodatkowych, świąt (np. Dnia Ziemi) oraz pracować metodą projektu uczniowskiego.

Więcej informacji >>>

“Ekologiczna szkoła” – roczny, bezpłatny program online „Ekologiczna szkoła” jest skierowany do nauczycieli i nauczycielek przedmiotów ścisłych i przyrodniczych oraz wychowawców i wychowawczyń ze szkół podstawowych (klasy VI-VIII), ze szkół ponadpodstawowych.

Zdobędziecie w nim umiejętności i wiedzę, które pozwolą Wam rozmawiać z uczniami i uczennicami o ekologii. Zyskacie także przydatne materiały edukacyjne oraz dowiecie się, jak  działać na rzecz ochrony naszej planety.

Więcej informacji >>>

Możesz również polubić…