Zaproszenie na warsztaty “Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu”

W dniach 27-28 września Fundacja „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska organizuje we Wrocławiu kolejne warsztaty pt. Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu – jak prowadzić kampanię w szkole.
Zaprasza do udziału nauczycieli, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz aktywistów zainteresowanych prowadzeniem kampanii promujących Sprawiedliwy Handel i zrównoważony rozwój na terenie szkół, uczelni lub miast. Celem wydarzenia jest wspólne wypracowanie pomysłów na kontynuację kampanii w szkołach, które uzyskały już tytuł Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu oraz zaproszenie nowych uczestników do współpracy.
Spotkanie będzie okazją do:
  • uzyskania użytecznych umiejętności w zakresie skutecznego prowadzenia kampanii w szkołach i relacjonowania jej z użyciem mediów społecznościowych,
  • wymiany dobrych praktyk pomiędzy uczestnikami kampanii,
  • uzyskania materiałów do prowadzenia kampanii,
Udział w warsztatach jest nieodpłatny. Organizatorzy zapewniają noclegi, wyżywienie oraz pokrycie kosztów dojazdu. Każdy z uczestników otrzyma dyplom uczestnictwa. Zgłoszenie uczestnictwa odbywa się drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego w terminie do 20 września.
Spotkanie organizowane jest przez Fundację „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska w ramach ramach międzynarodowego projektu Trade Fair Live Fair finansowanego ze środków Unii Europejskiej, który będzie trwał do 2020 roku. Jednym z celów projektu jest wsparcie kampanii Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu. W ramach projektu powstała nowa strona internetowa spolecznosci.fairtrde.org.pl.

Może Ci się również spodoba