Zaproszenie: Sprawiedliwa elektronika – seminarium dla organizacji

Termin: 22 listopada

Gdyby świat wyglądał tak, jak opisują go raporty o CSR, organizacje społeczne byłyby zbędne. Tymczasem nierówności na świecie pogłębiają się, korporacje zyskują coraz większy wpływ na państwa i społeczeństwa, wyzysk w fabrykach dalej istnieje, a globalna katastrofa klimatyczna staje się coraz bardziej realna. Chcemy wspólnie zastanowić się jak skutecznie przeciwdziałać tym zjawiskom w kontekście sprawiedliwej elektroniki.

Zapraszamy organizacje, które zajmują się tematem odpowiedzialnej konsumpcji, praw człowieka i praw pracowniczych, odpowiedzialnością społeczną biznesu, edukacją globalną, zrównoważonym rozwojem oraz ochroną środowiska.

Tematem przewodnim spotkania będzie (nie)sprawiedliwa elektronika w kontekście odpowiedzialności korporacji, instytucji publicznych i obywateli.
Zapraszamy do debaty o tym jak skutecznie przeciwdziałać złym zjawiskom w kontekście sprawiedliwej elektroniki. W planach seminarium.min dyskusja o możliwościach wspólnego działania – poprzez współpracę lub wspólne inicjatywy.

KONTAKT I ZGŁOSZENIA:

Stefan Zgliczyński, tel 22624 1727
Marcin Wojtalik: wojtalik@monde-diplomatique.pl

Seminarium organizuje Instytut Wydawniczy Książka i Prasa we współpracy z Le Monde Diplomatique edycja polska i Instytutem Globalnej Odpowiedzialności.

Może Ci się również spodoba