WWF zaprasza do programów edukacyjnych i udziału w konkursie

WWF Polska zaprasza do dwóch programów edukacyjnych w tym roku szkolnym:

Program z Pandą to podróż po świecie śladem zagrożonych gatunków. W ramach 4 ścieżek uczniowie/uczennice wraz z nauczycielami/nauczycielkami poznają tematy różnorodności biologicznej, siedlisk, zmiany klimatu oraz transformacji placówki tak, by zmniejszyć ślad środowiskowy. Zapraszamy edukatorki/edukatorów od przedszkola po szkoły ponadpodstawowe.

Dieta przyjazna planecie to program, który pomoże nam zrozumieć jak to, co jemy, wpływa na stan środowiska naturalnego i co warto jeść, żeby było to dobre dla naszego zdrowia i dla zdrowia planety. Materiały edukacyjne zostały opracowane, nie tylko dla uczniów/uczennic szkół podstawowych, ale także dla intendentów/intendentek, którzy dowiedzą się jak założenia diety przyjaznej planecie można praktycznie stosować w żywieniu dzieci.

Fundacja zaprasza także nauczycieli i nauczycielki wychowania przedszkolnego i klas 0-3 do udziału w konkursie „Dzikie podwórka – szukamy bezkręgowców” >>>