O Tygodniu Edukacji Globalnej

Tydzień Edukacji Globalnej (Global Education Week) odbywa się co roku w trzecim tygodniu listopada.

Jest to ogólnoświatowa kampania koordynowana przez Centrum Północ-Południe Rady Europy i Sieć Edukacji Globalnej, do której należy również polska organizacja koordynująca – Grupa Zagranica.

Zapraszamy do podjęcia w ramach TEG działań z obszaru edukacji globalnej, której celem jest poznanie złożoności świata oraz nauka radzenia sobie z wyzwaniami wynikającymi z globalnych powiązań. To wyjątkowe międzynarodowe wydarzenie oferuje nieograniczone możliwości uczestnictwa i ma na celu rozwój społeczności uczących się na rzecz aktywnego globalnego obywatelstwa.

Tegoroczna edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej odbędzie się w dniach 13 – 19 listopada pod hasłem:

Pokój dla planety. Planeta pokoju

Zachęcamy wszystkie organizacje, instytucje prywatne i publiczne w Polsce, którym bliska jest idea edukacji globalnej, do włączenia się w Tydzień Edukacji Globalnej, poprzez organizację wydarzeń lub kampanii.

Zorganizujcie pokaz filmu, grę miejską, spotkanie z gościem, wystawę, konkurs plastyczny, warsztaty… Tegoroczne hasło daje wiele możliwości na wspólne działania edukacyjne! Zachęcamy, aby informacje o nich były oznaczone hasłem:

Pokój dla planety. Planeta pokoju

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do subskrypcji newslettera poświęconego TEG Zaproszenie do subskrypcji newslettera // Tydzień Edukacji Globalnej (mailchi.mp) oraz śledzenia wydarzenia na portalu Facebook: https://bit.ly/44JZye4

W razie pytań zapraszamy do kontaktu!


Tydzień Edukacji Globalnej to ogólnoświatowa kampania realizowana przez Centrum Północ-Południe Rady Europy i Sieć Edukacji Globalnej w ramach iLEGEND III, wspólnego programu Unii Europejskiej i Rady Europy, współfinansowanego przez Unię Europejską i Radę Europy. Jego celem jest podnoszenie świadomości na temat edukacji globalnej jako narzędzia budowania solidarności i zmiany oraz przyczynianie się do bardziej zrównoważonego, pokojowego i sprawiedliwego świata.

Działania organizowane w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej są wyłączną odpowiedzialnością organizatorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Unii Europejskiej lub Rady Europy.