Włącz się!

Tydzień Edukacji Globalnej to międzynarodowa inicjatywa edukacyjna, która odbywa się w większości krajów europejskich w jednym z tygodni listopada.
Zachęcamy wszystkie organizacje/instytucje prywatne i publiczne w Polsce, którym bliska jest idea edukacji globalnej i rozwojowej, do wspólnego działania na rzecz zaistnienia idei TEG poprzez organizację różnego typu wydarzeń skierowanych do szerokiego grona odbiorców w Waszych miejscowościach. Proponujemy Wam, byście nawiązali kontakt z organizacjami, ośrodkami kultury, lokalnymi stowarzyszeniami, miejscami spotkań (tj. kafejki, kluby, kina, biblioteki) lub szkołami i zaprosili ich do wspólnych działań. Z naszej strony zapewniamy dostarczenie plakatów i wlepek promujących Tydzień Edukacji Globalnej z prośbą o rozdysponowanie ich wśród współpracujących z Wami miejsc. Zamieścimy też informacje o Waszych wydarzeniach na stronie TEG oraz zajmiemy się kontaktem z mediami. W tym celu potrzebujemy rzetelnej informacji i wsparcia z Waszej strony!
Jeśli chcielibyście podjąć się roli koordynatora wydarzeń/ imprez/ eventów w Waszej społeczności i zaangażować się w wypromowanie idei TEG w Waszym mieście, miasteczku lub wsi:
  •  dajcie nam znać o Waszym zaangażowaniu i imprezach planowanych w Waszym regionie;
  • organizując wydarzenia wspólnie z innymi partnerami ustalcie, kto będzie odpowiedzialny za komunikację z nami;
  • zadecydujcie, jakiego typu wydarzenia i jaka forma zaangażowania pozwoli dotrzeć z przekazem do najszerszej publiczności w Waszej okolicy;
  • wyślijcie na podany poniżej adres mailowy spis wydarzeń wraz z datą i miejscem;
  • jeśli macie stronę internetową lub blog, wstawcie tam baner TEG (niebawem nowy baner do pobrania z naszej strony internetowej), natomiast po wydarzeniach wyślijcie nam krótką relację lub zdjęcia.
Zapytania i informacje o Waszych działaniach ślijcie na adres: teg (at) zagranica.org.pl (dostępny przez cały rok).
We wrześniu przygotujemy specjalny formularz za pośrednictwem którego będziecie mogli zgłosić swoje wydarzenie oraz zamówić aktualne plakaty.
Informacje o datach i haśle Tygodnia Edukacji Globalnej 2016 już wkrótce!