TEG 2018 – ZACZYNAMY!

 

 

 

TEG 2018

 

Tydzień Edukacji Globalnej 2018 – CZAS START! 

W 2018 roku odbędzie się już 20. edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. Wydarzenie obchodzone będzie w tym roku w dniach 19 – 25 listopada.

Zachęcamy wszystkie organizacje, instytucje prywatne i publiczne w Polsce, którym bliska jest idea edukacji globalnej, do włączenia się w Tydzień Edukacji Globalnej, poprzez organizację różnego typu wydarzeń: spotkań dyskusyjnych, akcji społecznych, gier terenowych, warsztatów, wykładów, wystaw, happeningów, pokazów filmów i koncertów.

Dlaczego wybraliśmy hasło „Cele Zrónoważonego Rozwoju. Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata!”

Hasło Tygodnia Edukacji Globalnej wybierane jest na corocznym spotkaniu Sieci Koordynatorów i Koordynatorek Edukacji Globalnej, działającej przy Centrum Północ-Południe Rady Europy.

Na wybór tego właśnie tematu wpłynęła pilna potrzeba promocji agendy Celów Zrównoważonego Rozwoju, przyjętej w 2015 roku przez ONZ oraz zwrócenie uwagi świata na globalne wyzwania, jakim wszyscy musimy stawić czoła – migracje międzynarodowe, zmiany klimatu, rosnące nierówności społeczne i ekonomiczne. Zachęcamy, aby działania organizowane w ramach TEG 2018 dotyczyły takich kwestii jak różnorodoność kulturowa, przeciwdziałanie nierównościom społecznym na poziomie lokalnym i globalnym oraz samych Celów Zrównoważonego Rozwoju, które stanowić mogą wskazówkę, jak z tymi wyzwaniami możemy sobie poradzić.

Jak można włączyć się w TEG?

Zorganizujcie pokaz filmu, grę miejską, spotkanie z gościem, wystawę, konkurs plastyczny, warsztaty… Możliwości jest wiele, wszystko zależy od Waszych pomysłów. Zachęcamy jednak, by głównym motywem wydarzenia było promowanie Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Proponujemy, by wydarzenia i informacje o nich były oznaczone hasłem „Cele Zrónoważonego Rozwoju. Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata!”

Informując o swojej akcji na Facebooku, Twitterze, Instagramie i w innych mediach społecznościowych używajcie hasztagów:

#TEG2018, #GEW2018, #CeleZrównoważonegoRozwoju, #GlobalneWyzwania, #WorldIsChanging.

Dzięki temu łatwiej będzie zainteresowanym osobom trafić na Wasz przekaz, a nam promować Wasze działania.

Utworzyliśmy też specjalne wydarzenie „Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata! – TEG 2018” na portalu Facebook (link: http://bit.ly/TEG_2018), gdzie możecie informować o planowanych w tamach TEG działaniach, wymieniać się informacjami, doświadczeniami oraz przesyłać zaproszenia dla osób z Waszej okolicy. Strona wydarzenia może być również miejscem, w którym pojawią się zdjęcia, filmiki, relacje, krótkie podsumowania tego, co udało się Wam zorganizować.

Nie zapominajcie o tegorocznym haśle i hasztagach: #TEG2018, #CeleZrównoważonegoRozwoju, #GEW2018. Opisując działania w portalach społecznościowych, zawierajcie go w opisach. W ten sposób możliwe będzie dotarcie do wszystkich relacji!

Jakie wsparcie promocyjne oferujemy?

Plakaty do samodzielnego wydruku, które będzie można ściągnąć ze strony internetowej teg.edu.plpo 14 października.

Jeśli chcesz, żeby informacja o Twoim wydarzeniu znalazła się na stronie teg.edu.pl wyślij wiadomość o planowanych działaniach (co? gdzie? kiedy? prosimy o zredagowany opis na stronę) na adres: teg@zagranica.org.pl.

Informacje o poszczególnych akcjach będziemy również umieszczać w wydarzeniu „Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata! – TEG 2018”.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu!

Ela Kielak (teg@zagranica.org.pl)

Możesz również polubić…