Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza na wydarzenia w ramach TEG 2019

Webinarium dla nauczycieli i nauczycielek

• Jak zainteresować uczniów i uczennice, innych nauczycieli i nauczycielki, i rodziców tematami ważnymi z perspektywy nie tylko lokalnej, ale i globalnej?
  • Jak zaangażować swoją szkołę w obchody 21. edycji europejskiego wydarzenia Tydzień Edukacji Globalnej, które odbędzie się w dniach 18 – 24 listopada 2019 r. pod hasłem “Obudźmy się, to ostatni dzwonek dla klimatu!”?

Weź udział w webinarium Centrum Edukacji Obywatelskiej i zainspiruj się, wskazówkami i pomysłami jakie mają nauczycielki i nauczyciele, którzy kilkakrotnie włączyli się wraz z młodzieżą w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej w swojej szkole!

Widzimy się online 5 listopada o godzinie 17!

Wirtualny Festiwal dla zespołów uczniowskich

Serdecznie zapraszamy grupy uczniowskie do wzięcia udziału w Wirtualnym Festiwalu Tydzień Edukacji Globalnej z CEO!

W ten wyjątkowy sposób chcemy zaprosić szkoły z całej Polski do wzięcia udziału w obchodach ogólnoeuropejskiej inicjatywy Tydzień Edukacji Globalnej, która w tym roku odbędzie się w dniach 18 – 24 listopada, pod hasłem „Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu”.

Wirtualny Festiwal odbędzie się w czwartek 21 listopada w godzinach 09:30-12:30 na platformie internetowej oraz na tablicy Padlet.

Wirtualny Festiwal jest interaktywną formą, w której drużyny z różnych miejscowości z całej Polski uczestniczą we wspólnej zabawie online. Festiwal będzie się składał z 6 krótkich zadań, mających na celu zwrócenie uwagi młodzieży na kluczowe wyzwania globalne współczesnego świata, takie jak zmiana klimatu, migracje i równość płci. Zagadnienia budzące zainteresowanie edukacji globalnej i tematy ważne z perspektywy Celów Zrównoważonego Rozwoju, które w 2015 roku zostały przyjęte przez 193 państwa członkowskie ONZ w ramach Agendy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju i mają zostać osiągnięte do 2030 roku. Uczniowie i uczennice mogą wykonywać zadania i przesyłać odpowiedzi na przerwach między lekcjami. Wszystkie szczegóły organizacyjne znajdują się poniżej.

Aby wziąć udział w Festiwalu:

• Zapoznajcie się ze szczegółowymi informacjami na temat wydarzenia TUTAJ.
  • Formularz zgłoszeniowy TUTAJ – nauczyciel/nauczycielka opiekujący się zespołem, w celu zgłoszenia zespołu do zabawy jest zobowiązany/a do wypełnienia Formularza.
  • Regulamin Wirtualnego Festiwalu TUTAJ.
  • Potrzebujecie sprzętu z dostępem do internetu – może to być szkolny komputer, tablet albo smartfon.