TEG w temacie Fairtrade

Fundacja Fairtrade Polska opracowała nowe materiały informacyjne na temat tego w jaki sposób Fairtrade wspiera rolników z krajów Południa w walce ze skutkami tych zmian, a także nowe materiały edukacyjne do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Działania Fairtrade w obliczu zmian klimatu

Zmiany klimatu to rzeczywistość społeczności rolniczych. Wiejskie społeczności odczuwają je najbardziej, mimo że najmniej przyczyniają się do ich powstawania. Wszyscy – organizacje, firmy i konsumenci – powinni stale dążyć do ograniczania emisji CO2 i wspierania projektów minimalizacji negatywnych skutków zmian klimatu na społeczności najbardziej na nie narażone. W wielu miejscach już podejmuje się działania adaptacyjne. Rolnicy potrzebują jednak wsparcia technologicznego i finansowego, by mogli skutecznie podejmować te nowe wyzwania. Czytaj więcej >>>

Gra “Koło Sprawiedliwej Czekolady” i zestaw gier edukacyjnych o Sprawiedliwym Handlu

Gra pozwala poznać realia związane z produkcją oraz sprzedażą czekolady. Gra czytelnie obrazuje różnice pomiędzy funkcjonowaniem handlu konwencjonalnego a Sprawiedliwego Handlu. Ważnym elementem gry jest losowość, budująca napięcie i zainteresowanie uczestników dalszym jej przebiegiem.

Gra “Koło Sprawiedliwego Handlu” >>>
Zestaw gier >>>

Playlista filmów na Tydzień Edukacji Globalnej

Z filmów można dowiedzieć się jak skutki zmian klimatu wpływają na życie społeczności rolniczych w krajach Południa i w jaki sposób Fairtrade dąży do poprawy sytuacji ludzi bez których nie moglibyśmy cieszyć się smakiem kawy, herbaty czy kakao. Oglądaj >>>

Kampania Społeczności Przyjaznej dla Sprawiedliwego Handlu

Fundacja zaprasza do włączenia się w kampanię integrującą młodzież wokół tematyki Sprawiedliwego Handlu. Dowiedz się w jaki sposób Twoja lokalna społeczność może uzyskać honorowy tytuł Społeczności Przyjaznej dla Sprawiedliwego Handlu. Tytuł można uzyskać w kilku kategoriach: miasto, uczelnia, szkoła, przedszkole, miejsce pracy, wspólnota wyznaniowa lub organizacja harcerska.

Szczegółowe informacje na stronie kampanii: https://spolecznosci.fairtrade.org.pl/

Możesz również polubić…