0,5°C do zagłady – nowy materiał edukacyjny dot. kryzysu klimatycznego!

Prezentujemy nowy materiał edukacyjny, który Grupa Zagranica przygotowała z myślą o Tygodniu Edukacji Globalnej.

Materiał składa się z krótkiej animacji pt. 0,5°C do zagłady oraz scenariusza zajęć lekcyjnych, który może pomóc podjąć tematykę kryzysu klimatycznego w czasie lekcji i warsztatów z młodymi ludźmi. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem oraz do jego wykorzystania w czasie lekcji i warsztatów, zarówno w szkołach, jak i poza nimi.

0,5°C do zagłady to krótka animacja, która ma nami potrząsnąć! Za jej pomocą chcemy przekonać młodych ludzi, że działanie na rzecz przeciwdziałanie zmianom klimatu jest konieczne i pilne. W animacji znaleźć można wiele wątków, które ilustrują złożoność zjawiska, jakim jest globalne ocieplenie. 

Polecamy wykorzystanie animacji 0,5°C do zagłady w pracy edukacyjnej z młodzieżą, np. na zajęciach poświęconych tematyce zmian klimatycznych. Filmikowi towarzyszy scenariusz lekcji (2 x 45 minut), podczas której młodzież będzie miała okazje pogłębić wątki poruszone w filmie, rozwinąć swoją wiedzę na temat zmian klimatu i ich konsekwencji. Mamy nadzieję, że obejrzenie animacji oraz uczestnictwo w zajęciach skłoni młodych ludzi do refleksji, że zmiany klimatu mają realny wpływ na ich życie, i zmotywuje do podjęcia działań na rzecz powstrzymania klimatycznej katastrofy.

Bezpośredni link do animacji na kanale YouTube >>>

Link do animacji w portalu Facebook >>>

Formularz do zamówienia materiału metodycznego >>>

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z koordynatorką ds. edukacji globalnej w Grupie Zagranica: Elżbieta Kielak, elzbieta.kielak@zagranica.org.pl


Informacja o finansowaniu:

Opracowanie pakietu edukacyjnego jest częścią projektu współfinansowanego w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Możesz również polubić…