Jak uczyć o klimacie? Praktyczny przewodnik po rzetelnej edukacji klimatycznej

Publikacja Jak uczyć o klimacie? Praktyczny przewodnik po rzetelnej edukacji klimatycznej powstała z myślą o nauczycielach i nauczycielkach oraz wszystkich osobach zaangażowanych w działalność edukacyjną, które chcą mówić o zmianie klimatu i angażować uczniów i uczennice w działania na rzecz ochrony klimatu.

Opis publikacji Centrum Edukacji Obywatelskiej:

“W niniejszej broszurze kompleksowo podpowiadamy, w jaki sposób budować zaangażowanie młodzieży w działanie na rzecz klimatu, jak kształtować jej kompetencje niezbędne do funkcjonowania we współczesnym zglobalizowanym i pełnym kryzysów świecie, a także zachęcamy do autorefleksji, która wesprze młodych ludzi w rozwoju w zakresie edukacji klimatycznej. Podajemy przykłady, w jaki sposób włączać wątki klimatyczne na wybranych przedmiotach w ramach podstawy programowej dla szkół podstawowych od klas IV i ponadpodstawowych, oraz wskazujemy konkretne materiały mogące wesprzeć rzetelną i wartościową edukację klimatyczną w szkole.”