Tydzień Edukacji Globalnej z CEO

W tym roku Dział Edukacji Globalnej i Ekologicznej CEO planuje wyjątkowe obchody Tygodnia Edukacji Globalnej, do których zaprosi zarówno uczestników i uczestniczki swoich projektów, jak i szersze grono nauczycieli i nauczycielek. Podczas szkoleń i corocznego Festiwalu pogłębione zostaną wątki edukacji globalnej, które pojawiają się także w bezpłatnych projektach wsparcia dla nauczycieli i nauczycielek.

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2024/25 Dział Edukacji Globalnej i Ekologicznej CEO zaprasza do zapisów do czterech projektów:

• Globalna szkoła. Na początek” i „Globalna szkoła. Dla zaawansowanych”. Oba projekty wyposażają nauczycieli i nauczycielki w wiedzę o globalnych współzależnościach oraz dają im narzędzia do wspierania uczniów i uczennic w zrozumieniu współczesnego świata i zmienianiu go na lepsze.
  • Ekologiczna szkoła. Dla nauczyciela” skupia się na ochronie różnorodności biologicznej i zagrożeniu, jakim jest zmiana klimatu. W ramach projektu nauczyciele i nauczycielki przeprowadzą zajęcia dotyczące ochrony przyrody i klimatu wg zasad jakości edukacji ekologicznej z elementami edukacji globalnej oraz wraz z młodzieżą zaplanują i przeprowadzą projekt młodzieżowy na rzecz środowiska i klimatu.
  • Razem w szkole. Polska-Ukraina. O redukcji stresu”. Z początkiem roku szkolnego wchodzą w życie przepisy o obowiązku szkolnym dla dzieci ukraińskich. Z tego powodu polska szkoła przybierze jeszcze bardziej wielokulturowy charakter, co może rodzić wyzwania. Ten projekt ma na celu pomóc nauczycielom i nauczycielkom w świadomym wspieraniu dzieci i młodzieży, ale także siebie, w radzeniu sobie z trudnymi emocjami i stresem.

Zapraszamy!